Magični portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


uskoči u magični portal
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 The Godfather

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Ronmione <3
Gossip Admin
Gossip Admin
Ronmione <3


Ženski Devica Pacov

Broj poruka : 5806
Datum upisa : 10.01.2010
Godina : 27
Lokacija : Hogwarts

The Godfather Empty
PočaljiNaslov: The Godfather   The Godfather EmptyPet Maj 07, 2010 10:58 pm

Kum (engl. The Godfather) je američki dramski film režisera Fransisa Ford Kopole iz 1972. godine s Marlon Brandom, Al Pačinom, Džejms Kanom, Robertom Duvalom i Dajanom Kiton. Film je adaptacija istoimenog romana, koji je napisao Mario Puzo. Priča filma pokriva period od 10 godina (1945-1955) i prati italijansko-američku porodicu Korleone.
Film je nagrađen nagradama Američke filske akademije za najbolji film, najboljeg glumca i najbolji adaptirani scenario, a izabran je i za čuvanje u Nacionalnom filmskom registru Sjediljenih Država. Takođe je rangiran kao drugi najbolji film u istoriji američke kinematografije, iza Građanina Kejna na spisku „100 godina... 100 filmova (izdanje na 10. godišnjicu)“ Američkog filmskog instituta. Isto tako, rangiran je kao drugi na spisku „250 najboljih“ IMDB, prvi na spisku 100 najboljih sajta Metacritic i među prvih 10 na spisku najboljih filmova svih vremena sajta Rotten Tomatoes.


Glavna tema u filmu je zapravo - porodica. Za Don Vita Korleonea ništa nije toliko važno kao porodica. On je vrhovni vođa mafije, ali reči "mafija" i "gangsteri" se nikada ne izreču. On ne zahteva novac za svoje usluge, samo lojalnost i prijateljstvo. Oni koji su mu lojalni su deo njegove porodice. Karlo se u uvodu filma ženi Don Vitovom ćerkom Koni, ali ipak ne postaje deo porodice. Tom Hagen je usvojeni sin i nije krvno povezan sa Don Vitom, ali je ipak deo porodice. Čak i ako se bave nelegalnim poslovima, za njih uvek postoje neke etičke granice, poput u sceni u kojoj on odbija financirati prodaju Heroina jer se protivi drogi. Isto tako nikada se ne slika bez svojeg sina Majkla jer zna da će ovaj tako biti zapamćen. I sama kontrola je vrlo važan lajmotiv priče - Soni nikako ne može kontrolirati svoje agresivno ponašanje, dok Fredo nije osobito bistar pa bi i sam mogao biti kontroliran, stoga je samostalni Majkl Don Vitov najdraži sin - on kontrolira svoje događaje, želje i okolinu. Iako se je Majkl dugo opirao postati delom mafijaških poslova svoje porodice, odbijajući determinirani način života koji se od njega očekuje, na kraju ipak nije izbegao svojoj sudbini. Postao je naslednik svojeg oca i njegovih poslova.
izvor:wikipedia

The Godfather Godfather
Nazad na vrh Ići dole
Lady Richteя
Learning to fly
Learning to fly
Lady Richteя


Ženski Blizanci Svinja

Broj poruka : 20
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 28
Lokacija : Ab A4,Köln mit Jan ♥
Raspoloženje : :@

The Godfather Empty
PočaljiNaslov: Re: The Godfather   The Godfather EmptyPon Jun 14, 2010 9:01 pm

Nije loš ovaj film...gledala sam samo jedan deo ^^
Nazad na vrh Ići dole
http://www.twilight-saga4ever.com
♥PhOeBe FoReWeR♥
Lost For Words
Lost For Words
♥PhOeBe FoReWeR♥


Ženski Rak Ker

Broj poruka : 1479
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 29
Lokacija : Venera...;)
Raspoloženje : happy!!! :)

The Godfather Empty
PočaljiNaslov: Re: The Godfather   The Godfather EmptyPon Jun 14, 2010 11:03 pm

nisam gledala... Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
anamarija
Lost For Words
Lost For Words
anamarija


Ženski Broj poruka : 3050
Datum upisa : 31.05.2010
Lokacija : Beograd
Raspoloženje : super!

The Godfather Empty
PočaljiNaslov: Re: The Godfather   The Godfather EmptySre Avg 25, 2010 1:48 am

Gledala...naporan film.
Nazad na vrh Ići dole
sundjer bob :)
What Do You Want From Me
What Do You Want From Me
sundjer bob :)


Ženski Blizanci Svinja

Broj poruka : 768
Datum upisa : 09.01.2010
Godina : 28

The Godfather Empty
PočaljiNaslov: Re: The Godfather   The Godfather EmptyNed Nov 14, 2010 5:52 am

od svakog dela sam gledala po malo (mislim da ni jedan nisam bas ceo odgledala) ali nije los film.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





The Godfather Empty
PočaljiNaslov: Re: The Godfather   The Godfather Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
The Godfather
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Magični portal :: Gossip topics :: Filmovi :: Drame i romanse-
Skoči na: