Magični portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


uskoči u magični portal
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Lena Meyer

Ići dole 
+10
_St0rm_
PhoenixX
Baby
~Jovana-Any~
alice cullen
StopBeingStupid.
Phoebe Alex Halliwell
♥PhOeBe FoReWeR♥
Ronmione <3
-I Fell Into Fantasy-
14 posters
AutorPoruka
-I Fell Into Fantasy-
It's real for us
It's real for us
-I Fell Into Fantasy-


Ženski Ribe Majmun

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 32

Lena Meyer Empty
PočaljiNaslov: Lena Meyer   Lena Meyer EmptySre Jun 23, 2010 7:39 pm

Lena Meyer Lena%20Meyer-Landrut

Lena Meyer-Landrut (23. maj 1991 -), također poznata po umjetničkom pseudonimu Lena, je njemačka pjevačica. Ona je sa pjesmom "Satellite" predstavljala Njemačku na natjecanju za Pjesmu Eurovizije u Oslu i pobijedila, osvojivši 246 bodova na finalu održanom 29. maja. Zajedno s tri finalne pjesme na nacionalnim eurovizijskim kvalifikacija Unser Star für Oslo (Naša zvijezda za Oslo), Meyer-Landrut je postavila nacionalni rekord debitirajući s tri pjesme među prvih pet singlica na top-listi. "Satellite" je debitirao na prvom mjestu u Njemačkoj i otada se vodi kao trostruka zlatna ploča. U maju 2010. Meyer-Landrut je izdala svoj prvi album My Cassette Player, koji je debitirao na prvom mjestu njemačkih top-lista.
Lena Mayer-Landrut je unuka Andreasa Meyera-Landruta, njemačkog diplomata koji je bio ambasador Zapadne Njemačke u SSSR-u od 1980. do 1983. i 1987. do 1989. Rođena je u Hanoveru kao kći-jedinica. Od djetinjstva se bavila plesom. Na natjecanje za njemačkog predstavnika na Euroviziji se prijavila usprkos nedostatka bilo kakvog muzičkog obrazovanja ili profesionalnih pjevačkih iskustava. S druge strane je prije toga imala iskustva u glumi nastupivši u nekoliko TV-serija, od kojih je najpoznatijom postala reality serija Helfen Sie Mier! u čijoj jednoj sceni se pojavljuje gola.

Karijera

Unser Star für Oslo

Uprkos tome što nije imala profesionalno pevačko iskustvo, Lena je odlučila da učestvuje u šou emisiji za talente Unser Star für Oslo-u (Naša zvijezda za Oslo), novoosnovanoj nacionalnoj TV emisiji, stvorenoj da bi izabrala njemačkog predstavnika za učešće na Evroviziji 2010. godine u Oslou. Šou je organizovao javni emiter ARD i privatni TV kanal ProSieben. Od 4.500 učesnika, Majer-Lendrutova je prihvaćena kao jedna od 20 učesnica u šouu. Na pitanje njene motivacije za učešće, ona je odgovorila: „Volim da se testiram. Želela sam da vidim na kakav način me drugi gledaju, i želela sam da čujem šta stručnjaci imaju da kažu o tome. Ja, u suštini, ne mogu sama sebe da procenjujem.“


Mejer-Lendrutova u Hanoveru, marta 2010.
Posle svog prvog nastupa, izvodeći pjesmu „My Same“ britanskog pevača Adelea, Mejer-Lendrutova je osvojila veliku nagradu od panel-žirija i ubrzo je pjesma postala omiljena kod velikog broja ljudi. Sledeće nedjelje, Adeleova pjesma „My Same“ ušla je u nemačku top listu, na poziciju broj 61. Lena je stigla do finala Unser Star für Oslo-a, uglavnom izvodeći manje poznate pjesme svjetski poznatih izvođača kakav je The Bird and the Bee, Kejt Neš, Paolo Nutini i Lisa Mišel. Od njenih osam pjesama omotskih verzijâ, za pet njenih originalnih pesama naknadno je utvrđen rang na top listi pesama u Nemačkoj, sa svim osim jedne pesme postigla je visoki plasman na njemačkim top listama. U finalu 12. marta 2010. godine, Lena je pjevala tri pjesme, specijalno pripremljene za ovu manifestaciju — „Bee“, „Satelit“ i „Love Me“. Kroz TV glasanje, audicija je izabrala „Satelit“, pisanu od američkog pesnika Džuli Frost i danskog pesnika Džona Gordona, da bude njena izabrana pesma u slučaju da pobedi. U drugom krugu glasanja, Majer Landrutova je izabrana za njemačkog učesnika na 55-oj Evroviziji, pobijedivši poslednjeg preostalog konkurenta, Dženifera Brauna. Muzičku podloga za pesmu „Satelit“ je snimljena tokom noći konačnog i premijernog prikazivanja na nemačkim televizijskim kanalima četiri dana kasnije.
Kroz TV šou, Lena je predstavljala favorita za najveći broj ljudi, često trijumfujući na različitim vebsajtovima i njihovim marginama. Dan nakon pobede na takmičenju Unser Star für Oslo, sve tri pjesme koje je izvodila u finalu bile su na vrhu njemačkog aj-Tjuns stora na top listi, postavši prva pjevačica ikada koja je postigla tako nešto. „Satelit“ je imao preko 100.000 skidanja u prvoj nedjelji, postavši njemački digitalni medij pušten u prodaju koji je imao najbržu prodaju ikada. Sve njene tri pjesme su ušle u top-5 njemačke top liste pesama, sa pozicijom broj jedan, tri i četiri, koje nijedan muzičar nikada nije postigao od kada je top lista pesama u Njemačkoj prvi put objavljena 1959. godine „Satelit“ je ispunjavao uslove da bude sertifikoan za zlatnu medalju nakon prve nedjelje, a za platinijum nakon četvrte nedjelje nakon njegovog objavljivanja. Pjesma je ostala broj jedan pet uzastopnih nedelja u Njemačkoj. Singl je ostao na drugom mjestu u Švajcarskoj i Austriji.
I u toku takmičenja na Unser Star für Oslo, Lena je pohađala školu. Poslednji TV šou održan je samo mjesec dana pre početka njenog završnog ispita. Posle njenog ispita, objavila je debitujući album — My Cassette Player (Moj kasetofon), 7. maja 2010. godine. Producent za ovaj album je bio Štefan Rab, uključujući i za Satellite, Love Me i Bee, tj. ukupno za dve omot-pjesme i osam neobjavljenih titula. Majer Landrutova je ko-autor za tekst od pet pjesama. Album je debitovao kao broj jedan u njemačkim top listama pjesama, broj tri u Austriji i Švajcarskoj i na petom Billboard-a Top 100 pesama iz Evrope.
Nakon njenog uspeha u Njemačkoj, Lena je rekla da će biti počastvovana da ima pevačku ili glumačku karijeru, međutim objasnila je — „Nisam obavezna da pravim muziku cijelog života“ Zvanično je počela da planira da studira nakon završetka škole, ali u slučaju da „joj vreme dozvoli“. Rekla je da su na njenu muziku uticali Adel, Kejt Neš, Venesa Karlton, kao i njemački pjevač Clueso i nemački pop-rok bend Wir sind Helden. Njen performans sličan je onom koji poseduje Lili Alen.

Eurosong 2010.

Kao predstavnica jedne od država "Velike četvorke", Lena je imala direktan plasman za finale 29. svibnja 2010. Tijekom ždrijeba, Njemačka je dobila pravo da bira svoju poziciju, tako da je na koncu nastupala 22. od 25 zemalja. Nakon održanog finala i podijeljenih glasova, Lena je osvojila prvo mjesto sa 246 bodova, tako osiguravši drugu pobjedu za Njemačku na ovom natjecanju nakon 1982., kada je u Harrogateu Nicole osvojila prvo mjesto s pjesmom "Ein bißchen Frieden". Drugoplasirana zemlja bila je Turska, čiji su predstavnici, grupa maNga s pjesmom "We Could be the Same", osvojili 170 bodova. Ta razlika od 76 bodova druga je najveća u povijesti Eurosonga, nakon prošlogodišnje razlike od 169 bodova koja je Alexandru Rybaku donijela pobjedu.
Lenina pobjeda na Eurosongu imala je velikod odjeka u Njemačkoj, gdje je prijenos finala gledalo čak 14.69 milijuna ljudi. Lena se sljedećeg dana vratila u Hannover gdje ju je dočekalo 40,000 ljudi. Stefan Raab je, na press konferenciji, najavio kako će Lena i sljedeće godine predstavljati Njemačku an Eurosongu, te će tako pokušati obraniti naslov pobjednice.
Nazad na vrh Ići dole
http://poet-world.darkbb.com
Ronmione <3
Gossip Admin
Gossip Admin
Ronmione <3


Ženski Devica Pacov

Broj poruka : 5806
Datum upisa : 10.01.2010
Godina : 27
Lokacija : Hogwarts

Lena Meyer Empty
PočaljiNaslov: Re: Lena Meyer   Lena Meyer EmptySre Jun 23, 2010 7:57 pm

Simpaticna je.Nisam za nju cula pre evrovizije,al mi se ne evroviziji svidela.
Nazad na vrh Ići dole
♥PhOeBe FoReWeR♥
Lost For Words
Lost For Words
♥PhOeBe FoReWeR♥


Ženski Rak Ker

Broj poruka : 1479
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 29
Lokacija : Venera...;)
Raspoloženje : happy!!! :)

Lena Meyer Empty
PočaljiNaslov: Re: Lena Meyer   Lena Meyer EmptySre Jun 23, 2010 10:53 pm

simpa je i slatka...njena pesma sa evrovizije je supp....
Nazad na vrh Ići dole
Phoebe Alex Halliwell
Lost For Words
Lost For Words
Phoebe Alex Halliwell


Broj poruka : 3541
Datum upisa : 16.02.2010

Lena Meyer Empty
PočaljiNaslov: Re: Lena Meyer   Lena Meyer EmptyČet Jun 24, 2010 11:02 am

♥PhOeBe FoReWeR♥ ::
simpa je i slatka...njena pesma sa evrovizije je supp....

slazem se,ali nisam cula pre za nju
Nazad na vrh Ići dole
♥PhOeBe FoReWeR♥
Lost For Words
Lost For Words
♥PhOeBe FoReWeR♥


Ženski Rak Ker

Broj poruka : 1479
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 29
Lokacija : Venera...;)
Raspoloženje : happy!!! :)

Lena Meyer Empty
PočaljiNaslov: Re: Lena Meyer   Lena Meyer EmptyPet Jun 25, 2010 2:03 am

pa nisam ni ja...
Nazad na vrh Ići dole
StopBeingStupid.
Gossip Admin
Gossip Admin
StopBeingStupid.


Ženski Ribe Svinja

Broj poruka : 10837
Datum upisa : 09.01.2010
Godina : 29
Lokacija : Like u care.

Lena Meyer Empty
PočaljiNaslov: Re: Lena Meyer   Lena Meyer EmptyPet Jul 02, 2010 10:37 am

bzv je kao sto je i pesma bzv
Nazad na vrh Ići dole
http://nothingsweetaboutmeyeh.blogspot.com/
alice cullen
Lost For Words
Lost For Words
alice cullen


Ženski Jarac Bizon

Broj poruka : 1662
Datum upisa : 16.02.2010
Godina : 26
Lokacija : negde medju oblacima......
Raspoloženje : very happy :-D

Lena Meyer Empty
PočaljiNaslov: Re: Lena Meyer   Lena Meyer EmptySub Jul 03, 2010 4:02 am

Ok je,cula sam samo Satellite,iako joj je engleski malo smesan svidela mi se!Slatka mi je!
Nazad na vrh Ići dole
~Jovana-Any~
Run Like Hell
Run Like Hell
~Jovana-Any~


Ženski Devica Pacov

Broj poruka : 524
Datum upisa : 15.06.2010
Godina : 27

Lena Meyer Empty
PočaljiNaslov: Re: Lena Meyer   Lena Meyer EmptySre Jul 07, 2010 1:10 am

Simpaticna je,a pesma kada se poslusa nekoliko puta je ql.....
Nazad na vrh Ići dole
Baby
Gossip Moderator
Gossip Moderator
Baby


Ženski Broj poruka : 3742
Datum upisa : 28.01.2010
Lokacija : Istanbul
Raspoloženje : Uvek raspolozena

Lena Meyer Empty
PočaljiNaslov: Re: Lena Meyer   Lena Meyer EmptyNed Jul 18, 2010 1:46 am

ne volim je odvratna mi je-i peva bezveze
Nazad na vrh Ići dole
PhoenixX
Lost For Words
Lost For Words
PhoenixX


Ženski Lav Svinja

Broj poruka : 1188
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 28
Lokacija : Manhattan
Raspoloženje : :]

Lena Meyer Empty
PočaljiNaslov: Re: Lena Meyer   Lena Meyer EmptyNed Jul 18, 2010 10:25 am

bas ne zna da peva i bezveze jeee...
Nazad na vrh Ići dole
_St0rm_
Round and Around
Round and Around
_St0rm_


Ženski Ovan Pacov

Broj poruka : 221
Datum upisa : 28.04.2010
Godina : 28
Raspoloženje : happy :D

Lena Meyer Empty
PočaljiNaslov: Re: Lena Meyer   Lena Meyer EmptySre Avg 04, 2010 12:40 am

simpaticna je. cula sam samo ovu pesmu za evroviziju
Nazad na vrh Ići dole
http://evanescencefans.forumotion.net/forum.htm
Biebers_Favorite_Girl♥
Round and Around
Round and Around
Biebers_Favorite_Girl♥


Ženski Lav Pacov

Broj poruka : 122
Datum upisa : 21.07.2010
Godina : 27

Lena Meyer Empty
PočaljiNaslov: Re: Lena Meyer   Lena Meyer EmptySre Avg 04, 2010 9:44 am

ja mislim da nije zasluzila da pobedi na evrovziji...uopste nema dobar glas..:///
Nazad na vrh Ići dole
anamarija
Lost For Words
Lost For Words
anamarija


Ženski Broj poruka : 3050
Datum upisa : 31.05.2010
Lokacija : Beograd
Raspoloženje : super!

Lena Meyer Empty
PočaljiNaslov: Re: Lena Meyer   Lena Meyer EmptyČet Avg 26, 2010 10:05 am

Simpa mi je,deluje razdragano i veselo dok peva,ali mi je njen glas i njene pesme totalno katastrofa!
Nazad na vrh Ići dole
Jec@ 95
The Dogs of War
The Dogs of War
Jec@ 95


Broj poruka : 488
Datum upisa : 03.08.2010

Lena Meyer Empty
PočaljiNaslov: Re: Lena Meyer   Lena Meyer EmptyPon Avg 30, 2010 2:45 am

Cool je !!Razz
Nazad na vrh Ići dole
I ♥ Viktor Troicki
Round and Around
Round and Around
I ♥ Viktor Troicki


Ženski Lav Svinja

Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011
Godina : 28
Lokacija : Zemun xD

Lena Meyer Empty
PočaljiNaslov: Re: Lena Meyer   Lena Meyer EmptyČet Avg 04, 2011 10:21 pm

Biebers_Favorite_Girl♥ ::
ja mislim da nije zasluzila da pobedi na evrovziji...uopste nema dobar glas..:///
Slazem se...Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lena Meyer Empty
PočaljiNaslov: Re: Lena Meyer   Lena Meyer Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lena Meyer
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Magični portal :: Gossip topics :: Muzika :: Pop-
Skoči na: